Rodina je základ, rodina je stavebný kameň

Rodina nie je len pôvod, hoci si to často namýšľame. Sú to ľudia v našich životoch, ktorí túžia po našej prítomnosti vo svojich dňoch. Sú to tí, ktorí nás akceptujú na svojej životnej ceste, nech sme akýkoľvek – dobrí či tvrdohlaví, výbušní alebo láskaví. Tí, ktorí spravia všetko pre to, aby nás videli usmievať sa a tí, ktorí nás milujú bez podmienok. Rodina Darinky, Jara a malej Alice vyžaruje príjemnú energiu a pre nás ako fotografov bolo veľkou cťou zachytiť našim objektívom pozitívnu energiu, ktorá z celého fotenia sálala. Rodinný fotograf sa počas svojej práce dostane do rôznych situácii a stojí za vznikom tradičných i netradičných snímok, ale stretnutia nabité veselosťou, láskou a radosťou zo vzájomnej prítomnosti ako bolo toto naozaj nebývajú na dennom poriadku a sme naozaj nadšení, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu. Fotenie nám nielen poskytlo možnosť urobiť fotky veselej rodiny ,ktoré budú pre nich pripomienkou krásneho dňa, ale nás aj nabilo energiou a radosťou zo života.

V kráľovstve hračiek

Hračky k nášmu rodinnému foteniu neodmysliteľne patria. Pestrofarebná stavebnica sa váľa po celom koberci a je očividné, že malej Alici robí obrovskú radosť. Svojimi malými ručičkami chytá jednu farebnú kocku za druhou a neskrýva potešenie a zároveň záujem z nového objavovania. Otecko aj mamička sa snažia postaviť veže a budovy, ale malá princezná má najväčšiu radosť z farebnej stavebnice rozhádzanej okolo nej. Zaujímajú ju nové farby a tvary, ktoré môže teraz objaviť a hoci sa obaja snažia, Alicku najviac zaujímajú jednotlivé kocky. Veď na stavby bude mať ešte času dosť.

Náruč mamy

Náruč mamy je najbezpečnejšie miesto na celom svete nech je náš vek akýkoľvek. Je to miesto, kam skláňame našu hlavu unavenú z celého bytia. Miesto, na ktorom smieme plakať, radovať sa či rozmýšľať bez akýchkoľvek výčitiek od ostatných. Mama je tá, ktorá vždy chápe a nikdy nekladie zbytočné otázky. Mama je tá, ktorá stráži naše sny a ochraňuje nás pred celým svetom, ktorý na nás často nie je najjemnejší. Mama je tá, ktorá ľúbi bez podmienok a počúva bez výčitiek. Mama je tá, pre ktorú budeme vždy jej malým dieťaťom, ktoré bude milovať, ochraňovať a zbožňovať každý deň. V náručí mamy vždy pocítime tú nekonečnú lásku, ktorou nás ľúbi. Mamina láska sa dá vyčítať aj z našich záberov – sála z každého pohľadu či dotyku.

Kuk!

Kto by si nespomínal na hry svojho detstva ako je napríklad hra na schovávačku. Schovať sa pred mamkou či ockom a v najmenej stráženej chvíli vykuknúť a vychutnať si ich prekvapený výraz. To je niečo, čo nás ako malých vždy bavilo a čomu sme nemohli odolať.

Detstvo

Detstvo je najkrajšie obdobie v živote človeka a niektorí sú obdarení možnosťou zažiť ho dvakrát. Raz ho zažívame ako deti a raz máme výsadu nahliadať na detstvo našich detí. Raz sme bezstarostní a život je pre nás „gombička“ – objavujeme krásy života, svet je pre nás pestrofarebné miesto bez bolesti a problémov. Každú našu boliestku pofúka starostlivá mamka a ocko je pre nás v tomto období hrdina, ktorý sa postaví aj strašidelnému drakovi z rozprávky o princeznej uväznenej vo vysokej veži na konci sveta. Druhýkrát zažívame detstvo s našimi deťmi – už pre nás nie je bezstarostné, ale stále je pre nás rovnako krásne aj keď teraz ho už zažívame z úlohy pozorovateľa, utešiteľa a bojovníka. Čítame rozprávky na dobrú noc a hráme sa so stavebnicou. Aj Darinka a Jaro majú opäť možnosť nahliadnuť do bezstarostného detstva a užiť si svoje dni so svojou dcérou, ktorej budú čítať rozprávky a česať vlásky. Detstvo si musíme vychutnať a užívať plnými dúškami, aj keď si to ako deti často neuvedomujeme. Rodičia to však vedia veľmi dobre.