fbpx

Láska je ako hudba…

Každá láska je výnimočná, muž a žena ju vnímajú celkom inak a jedinečne. Presne ako hudbu. Každá nota, zvuk, melódia je špecifická a iná pre každého. Ale bez jednej konkrétnej noty by hudba nikdy nevznikla. Bez pamiatky v podobe svadobnej fotografie by melódia tohto dňa už nikdy nemala zmysel. Anička a Štefan budú vďaka týmto okamihom vidieť svoju lásku každý deň. Soundtrack svojho budúceho života si však budú tvoriť celkom sami. Jeho začiatok – svadba, je tou najlepšou úvodnou znelkou.

Každú svadbu sprevádzajú isté tradície, ktoré si zaslúžia povestný cvak – požehnanie od rodičov, kráčanie uličkou za ženíchom, či sľub Navždy. Tento mladý pár sprevádzali emócie, rôzne farby a dynamiky svadobných okamihov, ktoré si budú môcť navždy pamätať a pripomínať si ich nielen formou fotiek, ale aj prostredníctvom piesní a hudby, ktoré počuli a boli súčasťou ich veľkého dňa. Svadobnú hostinu v Štátnej filharmónii by sme obaja prirovnali k sonáte bez reprízy. Svadba by mala byť naozaj iba raz za život, lebo jej melódia, chuť a štýl je nezameniteľný. Bozky, objatia, ľudia, ktorí s vami zdieľajú vaše šťastie je skutočne len jediný raz. Za zvukov klavíra a tradičnej hudby sme mohli zvečniť lásku Anny a Štefana.

Erich Fromm povedal, že ak sa chceme naučiť milovať, musíme postupovať rovnako, ako keď sa chceme vzdelávať v akomkoľvek odbore, či už je to hudba, lekárstvo, učiteľstvo, alebo inžinierstvo. Hudba neustále učí novým veciam, nadchýna neustále na sebe pracovať a rovnako je to aj s láskou. Vďaka svadobným fotografiám sa môžu obaja vrátiť ku chvíľam, ktorými začali svoj život. Aj ony ich budú pohýnať k tomu, učiť sa nové veci, prijať to zlé, nečakané, a spolu zvládať aj basové kľúče, či prechod z andante na presto.

Svadba Anny a Štefana bola jednou z našich obľúbených a sme radi, že sme mohli zvečniť na fotkách melódiu tohto neopakovateľného dňa. Láska je ako hudba. Neopakovateľná, jedinečná, neustále tvorivá, ale aj nepredvídateľná, ochotná odpúšťať, s dojímavými závermi a dych berúcimi koncami. Dovoľte láske, aby vás unášala svojou melódiou. Anna a Štefan sa už unášajú.