Všetky vzťahy majú svoje dejiny. A každý z nich je výnimočný. Je to tak aj v našom prípade. S Patrikom som si písala, no naše prvé stretnutie bolo skutočne ako naslepo. Poznala som sa s jeho sestrou, a predtým sme si vymenili zopár správ na internete. Prvýkrát som ho uvidela na tom najbežnejšom mieste, kde prebiehajú zvítania, lúčenia, nekonečné objímania. Každá stanica má jednoducho niečo do seba. A odvtedy je to pre nás to najvýnimočnejšie miesto. Tu sa začali písať dejiny našej lásky.

Následne nás spojila káva a film v kine, ktorý sme nedokázali vôbec vnímať. Láska už bola na svete, a pre nás sa začal písať scenár, ktorý trvá už vyše dvoch rokov. Naďalej si ho píšeme. Zažívame nálezy, občas aj straty, no ten deň, ktorý sme prežili na stanici nám pripomenie to najpodstatnejšie. Našu lásku. Aké by to boli dejiny bez žiadnych spomienok? Naša láska si zaslúži zachytenie toho, čo jednoducho milujeme. A tak sme sa rozhodli, že svoje dejiny zaznamenáme na fotky.

Patrik súhlasil lebo fotenie zahŕňalo jeho najobľúbenejšiu činnosť, ktorou je objímanie so mnou 🙂 . A čo ja? Aj keď som mala spočiatku menšie šteklenie v brušku, pri svojom drahom som sa uvoľnila, a vychutnávala si to podstatné. Že sme spolu. Keďže máme obaja radi staré, výnimočné miesta popretkávané príbehmi, rozhodli sme sa, že naše fotenie bude prebiehať v starom dome na námestí v Spišskej Sobote. Pre niekoho ničím výnimočné, no priestor v podobe patiny na stenách starých okien, a kobercov v jemnom súzvuku so sviečkami dokonale ladil k tomu, čo prežívajú naše duše, keď sú spolu. Obliekli sme sa do vyťahaných svetrov a riflí. Lebo láska dokáže byť aj obyčajná. A pripojili sme našu spontánnosť a najkrajšie doplnky lásky, akými sú úsmevy, objatia, či len také šantenie a leňošenie na zemi. Zakončili sme to jednou obrovskou salámovou pizzou a zhodli sme sa na tom, že nič lepšie sme urobiť nemohli. A teraz tým nemyslíme pizzu, ale to, že sme sa našu lásku rozhodli zvečniť na fotkách. Aby sme nezabudli na to podstatné. Tak nezabudnite ani vy, a doprajte si niekedy takýto deň. Iba vy a on. Dominika