Pred obradom alebo po obrade?

Poradíme Vám, kedy budú svadobné fotky dokonalé!

Najkrajší deň v živote, akým je svadba, vyžaduje dokonalé premyslenie všetkých detailov. Medzi ne patrí aj rozhodnutie o čase svadobného fotenia. Myslíte si, že nič ľahšie neexistuje? Ako profesionáli môžeme garantovať, že fotenie pred obradom aj po obrade má rôzne výhody aj nevýhody. Poďme si ich rozobrať na drobné.

Kým poviete áno…

Veľa neviest preferuje fotenie v deň svadby, teda pred obradom. Táto voľba sa zdá ako výhodná z rôznych dôvodov. Nevesta má nádhernú vizáž, čerstvé kvety, svadobné šaty určené len pre tento deň. Súhlasíme, nie je na tom nič zlé. No z pohľadu prírody, ako aj z vlastných skúseností môžeme povedať, že fotenie odohrávajúce sa počas obeda nemôže priniesť vždy efekt dokonalých svadobných portrétov. Dôvodom je hlavne ostré slnko, ktoré nám občas môže spôsobiť ostré tiene, čo na fotke nie vždy dobre vyzerá. Medzi ďalší atribút, ktorý sa javí nevýhodný hlavne z pohľadu neviest, je efekt prvého prekvapenia. Ženích uvidí nevestu pred obradom, a tak sa vytratí aj to romantické čakanie na svoju budúcu manželku pred oltárom. 

Nezmeškajte najnovšie tipy pre svoj veľký deň a kliknite na odber!

  fotené na obedné slnko

  Počas svadobnej hostiny

  Že je to nemožné? Vďaka nádhere zapadajúceho slnka, vašej lásky a krásy prírody je možné vytvoriť svadobné portréty aj za 30 minút. Všímajte si zaujímavé miesta v okolí konania vašej svadby. Možno postačí park, jeden zaujímavý strom na lúke za dedinou, či priestory kaštieľa alebo iného historického miesta. Ukrojíte si polhodinu z vašej oslavy, ktorá však bude stáť za to. A pokiaľ stále váhate, či je to najvhodnejší čas pre vaše svadobné fotky, existuje ešte jedna zaujímavá možnosť.

  fotené pri západe slnka

  Obyčajne neobyčajný deň…

  Prežiť ešte raz jedno popoludnie vo svadobných šatách s manželom po boku? Svadobné fotenie môžete absolvovať pokojne aj v jeden obyčajný pondelok po svadbe. Vďaka tomu možno bude neobyčajný, uvoľnenejší a spontánnejší, pretože tú povinnú jazdu už budete mať za sebou. Fotenie po svadbe síce naráža na nejaké mantinely, hlavne čo sa týka svadobných šiat. Ak sú totiž z požičovne, budete sa musieť dohodnúť na ich vrátení v neskoršom termíne. Nič iné vám však už nebráni v tom, aby ste to skúsili.

  V konečnom dôsledku, výber toho ideálneho času na fotenie nechávame na budúcich manželov. Dôležité je predsa len zachytiť to najpodstatnejšie. Vašu lásku. 

  A to, či to bude pred obradom alebo po ňom, necháme na vás.  

  fotené pri západe slnka

  Nezmeškajte najnovšie tipy pre svoj veľký deň a kliknite na odber!