Odpovede na najčastejšie otázky:

 

Prosíme Vás, aby ste si najprv dôkladne prečítali odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávame. Uistíte sa tak, že sme pre vás tí správni fotografi.

Na našej svadbe bude fotiť jedna osoba alebo dve?

Vždy pracujeme ako tím, preto prídeme obaja – Darina a Tomáš.

Koľko klientov beriete ročne?

Aby sme každému páru poskytli čo najlepší zážitok a najvyššiu kvalitu, počet svadieb limitujeme na dvadsať ročne.

Kde pôsobíte?

Pôsobíme na celom Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Veľmi radi cestujeme a spoznávame svet, preto bude pre nás potešením cestovať tam, kde sa bude konať Vaša svadba.

Ako si vás môžeme zarezervovať na našu svadbu?

Po úvodnom kontakte prostredníctvom nášho formuláru na web stránke alebo prostredníctvom emailu, v ktorom nám poskytnete váš termín svadby, miesto obradu, prípadne hostiny a vaše krstné mená, Vám vypracujeme cenovú ponuku. 

Po akceptácii ponuky vám zašleme údaje na zrealizovanie úhrady rezervačného poplatku vo výške 200 €. Po prijatí platby je váš termín oficiálne rezervovaný!

Následne si dohodneme online videohovor, aby sme sa bližšie spoznali a prešli si Vašu predstavu svadobného dňa. 

Tento hovor sa častokrát realizuje rok, prípadne dva roky pred svadbou, takže nebudeme potrebovať harmonogram ani žiadne konkrétne informácie. Dôležité je sa porozprávať o vašej vízii, charaktere svadby a približnom priebehu, aby sa vám ľahšie plánoval harmonogram. Samozrejme, ak budete mať záujem, vieme vám poskytnúť naše skúsenosti a tipy.

Zvyšok sumy za službu je splatný v deň svadby v hotovosti alebo prevodom do 7 dní po svadbe.Aký máte štýl fotenia a úpravy fotiek/videa?

Náš štýl možno charakterizovať ako Editorial Photojournalism, reportážnym štylom zachytávame väčšinu momentov vášho dňa tak ako sa odohrávajú. Editorial nám ale dáva priestor pri určitých momentoch ovplyvniť scénu, svetlo a uhly osôb, ale tak, aby sme neuberali z atmosféry. Samozrejme, milujeme aj Fine Art, preto v galérii nájdete aj fotky v tomto štýle. 

Úprava fotografií je dôležitá časť nášho umenia. Záleží nám na tom, aby ste so spomienkami, ktoré sme pre vás zachytili, boli spokojní. Preto úprave fotiek venujeme viac ako 40 pracovných hodín. Fotografujeme do raw formátu, ktorý následne digitálne spracovávame. Ako budú fotky vo finále vyzerať, je len v našich rukách. Preto si dôkladne pozrite fotky na našej stránke. Ako môžete vidieť, z hľadiska tonality, respektíve farebného nádychu sa nám páči prirodzený teplý štýl. Upravujeme všetky fotografie, ktoré vám chceme odovzdať. Fotky neposkytujeme v pôvodnom raw formáte. Na konci pre vás budeme mať pripravený kompletný balíček upravených fotografií vo formáte .jpg. V prípade záujmu vieme niektoré fotografie „vyvolať“ aj v čiernobielom variante.

Na aký dlhý čas si vás môžeme objednať?

Počas víkendov fotíme celodenné svadby (minimálne 11 hodín a maximálne 16 hodín). Počas týždňa fotíme aj kratšie svadby, prípadne svadobné portréty alebo len obrady.

Čo obsahuje vaša ponuka?

Štandardne ponúkame všetky fotky vo vysokom rozlíšení (určené na tlač) a v nízkom rozlíšení (určené na web/internet). Fotografie dostanete na USB nosiči v darčekovej krabičke.

Koľko fotiek dostaneme z našej svadby?

Odovzdávame najlepšie fotografie Vášho svadobného dňa. Negarantujeme presný počet. Ten totiž záleží od dĺžky svdobného dňa, počtu hostí a celkovej atmosféry. Napríklad v prípade celodennej svadby, ktorá bude zahŕňať prípravy, obrad, portrétové fotenie a hostinu, obdržíte minimálne 800 fotografií.

Kedy dostaneme fotky?

Malú „ochutnávku“ fotografií, výber 20 – 30 fotiek dostanete už pár dní po svadbe. Všetky fotografie sa vždy snažíme odovzdať do 4 týždňov po svadbe. Počas náročnej svadobnej sezóny, prípadne ak máme veľa videí a filmov sa môže termín odovzdania natiahnuť na maximálne dva mesiace od vašej svadby.

Koľko mesiacov vopred si treba zarezervovať termín?

Veľa párov si termín rezervuje už rok alebo aj dva dopredu. Neváhajte sa nám však kedykoľvek ozvať, možno práve ten Váš termín svadby budeme mať stále voľný.

Je možnosť osobného stretnutia pred rezerváciou?

Samozrejme, pred záväznou rezerváciou uprednostňujeme osobné stretnutie alebo videohovor (napr. Meet / Face Time).

Kedy odporúčate fotiť mladomanželské portréty?

Je na vás, či chcete portréty fotiť v deň svadby alebo inokedy. Doležité je, aby ste sa pri fotení vedeli čo najviac uvoľniť. Na fotenie portrétov je ideálne si vyhradiť aspoň 30 – 45 minút (samotné fotenie bez presunu) pri jednej lokácii. Najlepší čas na fotenie je jedna až dve hodiny pred západom slnka (v prípade fotenia v kopcoch treba počítať so skorším časom). Pre zachytenie najlepších emócií odporúčame, aby sme pri fotení boli iba vy a my.

Čo ak nie sme fotogenickí?

Väčšina párov (ak nie všetky) v našom portfóliu sa obávali, že nie sú fotogenickí. Nemusíte mať žiadne obavy. Všetko, čo musíte urobiť, je byť sami sebou, o zvyšok sa postaráme my.

Máme vám poskytnúť "shot list"?

Keď si nás najmete, vkladáte svoju dôveru do našej práce. Pred každou svadbou vykonávame dôkladnú prípravu, aby sme zaistili, že zachytíme každý vzácny okamih vášho veľkého dňa. Budeme však vďační, keď nás upozorníte na všetky výnimočné momenty, dôležité osoby alebo jedinečné detaily, aby sme si mohli vopred naplánovať, ako ich čo najkrajšie zachytiť. 

Na začiatku vašej svadby budeme fotografovať detaily (tzv. flatlay), vrátane prsteňov, šiat, vašich topánok a doplnkov a akýchkoľvek iných spomienkových predmetov.

Detailný zoznam pre inšpiráciu vám pošleme pred svadbou.Ponúkate svadobné filmy?

Áno, ponúkame tvorbu jedinečných video klipov. Video však ponúkame len ako doplnok k foteniu. V ponuke nájdete emotívny krátky klip s dĺžkou 5 – 7 minút alebo aj 30-minútový film. V takom prípade Tomáš točí video a Darinka fotí.

Ako vyzerá Váš tvorivý proces počas svadobného dňa?

Náš prístup k svadobnej fotografii a video tvorbe je založený na vytváraní umeleckých kreácií, ktoré zabezpečia, že váš deň bude zachytený nádherne v každom okamihu. Všímame si Vaše starostlivo premyslené detaily, spôsob, akým prirodzené osvetlenie zasiahne vaše vysnívané miesta, a bezkonkurenčné puto, ktoré v ten deň vy dvaja vytvárate.

Dôraz kladieme na časovú os vášho dňa, aby sme zabezpečili, že budeme mať dostatok priestoru na tvorivú fotografiu počas celého priebehu svadby. Náš pracovný postup sme vytvorili tak, aby bol vyvážený každý štýl fotografie, pre ktorý ste si nás najali – Fine Art, Editorial aj reportáž. Zachytávame nielen ľudí, ktorí pre Vás znamenajú najviac, či dizajn a rafinované koncepty, ale aj emócie vo chvíľach medzi tým – nevýslovnú lásku zdieľanú medzi vami, vašou rodinou a priateľmi.