SVADBA U BABIČKY

alebo

TRADIČNÁ SLOVENSKÁ SVADBA PODĽA NÁS

 

Keď plánujete udalosť akou je svadba, inšpirácie nikdy nie je dosť. Našťastie, niekedy za ňou netreba chodiť ďaleko. Na tomto mieste vám predstavujeme nápad, ako môže vyzerať váš veľký deň, keď sa spojí tradícia, šikovné ruky kvetinárky a poklady, ktoré ukrýva babkina povala.

 

NA SLOVENSKU PO SLOVENSKY

 

Práca na tomto fotoeditoriáli nás nesmierne bavila, pretože sme do fotiek mohli premietnuť našu predstavu ideálnej svadby.

S myšlienkou „svadby u babičky“ prišla Veronika z kvetu, ktorá sa postarala o kompletnú výzdobu a všetky živé i sušené kvety. Pri nápade vystrojiť vidiecku svadbu s rekvizitami akoby zo starej povaly sme zostali a oslovili sme i ďalších slovenských dodávateľov.

Slovenské boli šaty, jedlo, drevené prstienky z dielne Blackwood Rings ale aj psík (československý vlčiak), ktorý rád a trpezlivo pózoval. O nevestu v bielom sa postaralo YOORA STUDIO a ženícha nám odeli v Ozete.

Priestor na fotkách vám môže byť známy z našej galérie. Na Spiš a do Penziónu St. Martin sa vždy radi  vraciame. Na exteriérové fotenie sme si vybrali rezerváciu Dreveník, ktorá nám poskytla krásnu skalnatú kulisu a pohľad na divokú prírodu. Lúka za Spišskou Kapitulou v Spišskom Podhradí zase dodala pozadie pre romantické zábery zaľúbencov.

 

NENÁPADNÉ DETAILY, NA KTORÝCH ZÁLEŽÍ

 

Rýdzo slovenskú z tejto svadby spravili aj ďalšie prvky. Výzdoba samotnej miestnosti pripomínala stodolu alebo starý vidiecky dom. Nábytok akoby pozbieraný od susedov, štýl sedenia a prestierania aj sušené bylinky visiace z trámov, akoby nás preniesli v čase. Všetky kvety boli z najbližšieho okolia a naaranžované tak, akoby tu ležali už nejaký čas.

Na žiadnej slovenskej veselici nemôže chýbať dobré jedlo a pitie. Na tejto svadbe sa prípitok podával v krčahoch, ako inak s pivom. Novomanželia svojich blízkych pohostili bravčovým kolenom, pirohmi, zemiakmi, chlebom a inými slovenskými špecialitami.

Jedinečné drevené obrúčky skvele zapadli do konceptu svadby u babičky.

Heslo „v jednoduchosti je krása“ akoby oznamovali už svadobné pozvánky.

Romantický prvý novomanželský tanec za svetla sviečok, v kruhu rodiny a priateľov.

Ako vidíte, pri hľadaní svadobnej inšpirácie niekedy stačí málo – rozhliadnuť sa po tom čo máme doma. Alebo u babičky. ?

 

Veľké ĎAKUJEM patrí trpezlivým a užasným modelom Katke a Dominikovi a všetkým dodávateľom. V neposlednom rade aj rodine a kamarátom, ktorí nám prišli zapózovať ako hostia!

Darina a Tomáš