SVADOBNÝ FOTOEDITORIÁL 2020

SPIŠSKÉ PODHRADIE

 

Viete, čo robí kuchár vo voľnom čase? Vlastne najradšej varí. S fotografmi je to podobne. Fotíme aj vtedy, keď nemusíme. ? Skúšame, zlepšujeme sa a učíme. Seba aj iných. Tak prišla myšlienka nafotiť editoriál. Len tak, pre rozšírenie profesionálneho portfólia, pre radosť – našu aj vašu. Každý rok sme badali nadšenie a veľký záujem od rôznych kolegov – fotografov, pridať sa k nám. Keďže sa nápad páčil, rozhodli sme sa podeliť a tentoraz zorganizovať spoločné fotenie. Všetko sme precízne naplánovali presne tak, akoby sme robili editoriál len pre seba. Dali sme do toho všetko. Dodávateľov, miesto i aktérov sme vyberali s myšlienkou odprezentovať našu predstavu dokonalej svadby.

A POTOM PRIŠLA KORONA

Našťastie, iba nás trošku zabrzdila a nakoniec sa všetko podarilo podľa plánu. (Dokonca, možno i lepšie. Čo poviete? ?)
Živiť sa počas pandémie fotografovaním nie je jednoduché. Keďže sme vedeli, že veľa fotografov sa pre odložené svadby a fotenia dostalo do finančných problémov podobne ako my, napadlo nám, že si pomôžeme navzájom. Rodinná rada (rozumej dva veľké a dva malé palce nahor) rozhodli, že polovici účastníkov ponúkneme možnosť vyskúšať si tvorbu editoriálu zadarmo. Obrovský záujem nás prekvapil. Nakoniec sme vyberali z viac ako 50 fotografov, ktorí nám poslali svoje príbehy.

ČLOVEK MIENI, POČASIE MENÍ

 Deň D – nedeľa, na ktorú sa všetci tešia. Predpoveď počasia? Búrky, krupobitia, tornáda. Na prvý pohľad katastrofa a na perách otázka či nebude lepšie to radšej odložiť. Naši účastníci však mali prísť z celého Slovenska. Zhodli sme sa teda, že počasie nás nerozladí a ideme do toho. Po krátkom predstavení sme sa ihneď pustili do fotenia.

 

Naša “svadobná” dvojica bola pre všetkých prekvapením, ale veríme, že príjemným. Boli výborní, stále usmiati a pohotoví. Myslíme si, že je to vidieť aj na fotkách. Fotenie sme začali v svadobnom apartmáne nádherného Penziónu St. Martin v Spišskom Podhradí. Tu si účastníci mohli nafotiť nielen svadobné detaily, ale aj samotné prípravy „nevesty“ a „ženícha“. Pokračovali sme v krásnej záhrade v areáli penziónu, kde sme zvečnili prvé „stretnutie v sviatočnom”. Čo dodať? Priestory ako stvorené na romantiku. V príjemných zákutiach záhrady sa preto nedalo vynechať ani portrétne fotenie „novomanželov“.

Po obednej prestávke sme stihli ešte jedno fotenie portrétov našej dvojice. Tentokrát na priľahlej lúke. Využili sme ho skutočne do poslednej sekundy, pretože v momente, keď sme dofotili na poslednom naplánovanom mieste, začalo pršať. Tak sme sa, síce trošku mokrí, ale o to spokojnejší, pobrali na zaslúženú večeru. Kým sme fotili, Veronika z kvet_, prichystala záverečnú “čerešničku na torte” tohto skvelého dňa – romantický piknik “zaľúbencov” v záhrade penziónu. Po definitívne poslednom cvaknutí fotoaparátu sa strhla prietrž.

PRIPRAVUJEME: 

Túto úžasnú nedeľu sme všetci využili naozaj naplno. S úsmevom môžeme povedať, že do poslednej kvapky. ? Rachel a Nazar ho zvládli na jednotku s hviezdičkou, i keď to bolo chvíľkami náročné. Patrí im za to jedno veľké ĎAKUJEME. Bez nich by tento deň nezostal nezabudnuteľný. Samozrejme, veľké poďakovanie patrí i všetkým dodávateľom a ostatným účastníkom – našim novým priateľom fotografom.

Vaša Darina a Tomáš

 

Účastníci:
Svadobný fotograf Vojtech Ďurkovič
Sima Hittrichová
Tomáš Hudák
Viktória Janov
Katarína Kaľatová
Lívia Kováčová
Viktória Suchánová

Backstage fotky- Lívia Kováčová

Naši dodávatelia:
Nevesta Raichel
ženích Naz

Šaty pre nevestu LuluAnna 
Oblek ženích Ozeta
Prstienky Moikoo
Kytica a výzdoba kvet.
Penzion St. Martin 
Tlačoviny Malované svadobné oznámenia

Pozrite si vlog z editoriálu od našej svadobnej dvojice